ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5715311
*
nr 571 5311
Spegel
20-tal, höjd: 82
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2009
kl 19:04:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 21:45:26
1
200 kr
12/3 08:55:37
2
150 kr
14/3 13:12:25
3
450 kr
14/3 15:25:07
4
350 kr
16/3 13:05:22
5
450 kr
16/3 13:08:03
5
500 kr
16/3 15:23:19
6
650 kr
16/3 15:33:16
5
600 kr
16/3 15:33:52
5
700 kr
16/3 18:25:48
7
750 kr
16/3 18:28:56
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
*
Spegel
nr 571 5311
Spegel
20-tal, höjd: 82
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 21:45:26 | 1 | 200 kr |
12/3 08:55:37 | 2 | 150 kr |
14/3 13:12:25 | 3 | 450 kr |
14/3 15:25:07 | 4 | 350 kr |
16/3 13:05:22 | 5 | 450 kr |
16/3 13:08:03 | 5 | 500 kr |
16/3 15:23:19 | 6 | 650 kr |
16/3 15:33:16 | 5 | 600 kr |
16/3 15:33:52 | 5 | 700 kr |
16/3 18:25:48 | 7 | 750 kr |
16/3 18:28:56 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43